Home

Typy a triky pro údžbu a servis eletroniky

Náš deník zjistil, ze jste otevřeli servic elektroniky na hlavní třídě Žitavy. Položíme Vám pár otázek, které by mohly naše čtenáře zajímat. Možná nám také prozradíte nějaké typy a triky jak přecházet poruchám přístrojů, které opravujete.

Jakou elektroniku opravujeje?

Jsme hrdí na to, že jsme schopni úspěsně řesit opravy většiny elektroniky, se kterou běžně člověk příchází do styku. Opravujeme mobilní telefony, tablety, notebooky, navigace, fotoaparáty, produkty od firmy Apple, elektronické čtečky knih, ale poradíme si i s automatickým kávovarem nebo robotickým vysavačem.

Co jsou nejčastější opravy a lze jim nějak předcházet?

Nejčastější příčinou poruchy drobné elektroniky, kterou nosíme při sobě je mechanické poškození, které je ve většině případů způsobeno pádem. Při pádu drobné elektroniky nejčastěji dochází k poškození displeje. Nejvhodnější prevencí je nosit přístroj v obalu. U elektroniky jako jsou tablety, smart telefony dporučujeme opatřit přístroj krycí fólií displeje, která v mnoha případech ochrání displej proti prasknutí. Tyto fólie bývají dostupné v lesklé a matné verzi. Matná verze má jako přidanou hodnotu, že se displej nepříjemně neleskne a otisky prstů nejsou tak viditelné.

U domací elektroniky jako jsou kávovary a iroboty má většinový podíl na příčinách poruchy špatná údržba nebo nevhodné zacházení. Napřílad u kávovvarů je velmi často příčinou zanešení systému vodním kamenem. Pokud je voda tvrdá, zanešení systému může dojít již po jednom roce intenzivního používání. Proto doporučujeme čistit kávovar nejméně 1x ročně. Není potřeba kupovat drahé čistící roztoky. Postačí vlažný roztok kyselinky cintrónové. Tímto roztokem přístroj propláchnout. Poté je ale nutné přístroj před první přípravou kávy propláchnout čistou vodou. Toto čištění je účinné pokud má přístroj alespoň částečně průchozí systém. V momentě, kdy dojte k úplnému ucpání systému, mnohdy Vám nezbyde nic jiného než navštívit servis.

Jak rychle opravujete přístroje ve Vašem servisu?

Většinu oprav realizujeme do týdne. V některých případech je ale nutné objednat špatně dostupný náhradní díl. Doba opravy potom závisí na dostupnosti tohoto dílu.

Kde Vás servis najdeme? Děkujeme za typy Zitavsky dennik